Milline aken valida?

8 min lugemine

Aknad on maja silmad ja silmadest sõltub palju.

Aknad määravad nii fassaadi üldmulje kui ka selle, kui palju loomulikku valgust tuppa pääseb. Moodsad energiasäästlikud pakettaknad aitavad hoida toasooja ning vähendavad küttekulusid.

Turul ringi vaadanuna tunneb igaüks, et valik on tohutu, tootjaid palju, müüjaid veelgi enam – mida siis ikkagi akende ja välisuste valikul silmas pidada? Mida eelistada?

Läänemaal Haapsalu lähistel Üsse külas tegutseva kodumaise akna– ja uksetootja Ysse OÜ tootmisjuhi Rainer Roosi sõnul tuleks tänapäeval eelistada energiasäästuklaasidega aknaid, kus on kasutatud kaasaegseid puitprofiile, soojapidavaid tihendeid ja turvalisi mitmest punktist kinnituvaid sulusesüsteeme.

Selektiivklaasid peegeldavad väljuvaid soojakiiri tuppa tagasi, vähendades seeläbi energiakadu, samas ei muuda need aknaklaasi tooni ega vähenda valguse läbivust. Samuti tuleb klaaside valikul jälgida, et tegemist oleks nn soojade pakettidega ehk et aknaklaaside sisemised vaheliistud ei oleks metallist, nagu varasemalt väga levinud oli, sest need soodustavad tänu suuremale külmasillale n