PUITALUMIINIUM AKNAD

KAASAEGNE JA ENERGIATÕHUS

Kui tegu on puitalumiinium aknaga, on selle puitosa väljastpoolt väliskeskkonna eest terves ulatuses alumiiniumprofiilide abil kaitstud. See tagab puitaknale eriti pika kasutusea.

Puitalumiinium aknaid valmistame puitakende baasil, kinnitades akende välisküljele alimiinium profiili, kasutame Gutmann profiile. Puitalumiinium akendel on klaaspakett väljaspoolt tihendatud silikooniga, seepool olenevalt puitakna tüübist kas silikoonitud või kasutades tihendit.

Puitalumiinium aknad vajavad hooldust samuti kui puitaknad, puhastada tuleb lisaks klaasipindadele akende pinnad nii seest kui väljast, lisaks määrida suluseid ja tihendeid.

Puitaalumiinium akende valmistamisel kasutame täpselt sama kvaliteediga liimpuitu kui puitakende korral ja viimistluse teostame samuti identselt.

Intensiivse UV-kiirguse toimel võivad tumedama pulbervärviga viimistletud puitalumiinium aknad pleekuda heledamaks ja laiguliseks. Heledatooniliste pulbervärvitud alumiiniumprofiilide välispinnal ei ole UV-kiirguse toime märgatav. Kuigi viimistlus aastatega veidi matistub, ei ole see üldjuhul häiriv. UV-kindlad on aga keemiliselt anodeeritud viimistluse toonid: naturaalne alumiinium, hele ja tume pronks. UV-kiirguse mõju on alati tugevam lõuna- ja läänekaarde paigaldatud akendel.

Tasub teada, et hankides puitalumiinium aknad alumiiniumprofiilide lõikekohad oksüdeeruvad aastate jooksul ning kvaliteetse tulemuse saavutamiseks vajavad eraldi töötlemist. Oksüdeerumine on aktuaalsem ranniku läheduses.

Alumiiniumprofiili on võimalik paigaldada kõigile aknatüüpidele - soodsama hinnaklassi IV78, kõrgematele energianõuetele vastav IV88 ja tuulistesse piirkondadesse sobiv IV92.