LISAD

MATERJAL JA VIIMISTLUS

Ysse puitaknad valmistatakse sõrmjätkatud 3-4 kihilisest männi liimpuidust. Akende viimistlemisel kasutame Teknos’e katvaid ja lasuurseid värve (poolläbipaistev värv).

Ysse puitaknad kaetakse kaasaegsete ja väga kvaliteetsete impregneerimis- ja värvitoodetega kolmes etapis: immutamine, kruntimine ja pinnavärviga katmine. Osaliselt võivad puitaknad vajada ca 10 aasta möödudes värviparandusi. Lõuna- ja läänekaares asuvad tooted on alati raskemates ilmastikuoludes. Ida- ja põhjakaares tekkib värviparanduste vajadus oluliselt hiljem.

Puitakende välisviimistluses ei soovita kasutada nõrga UV-kiirguse kaitsega läbipaistvaid lasuurvärve. Niiskuse ja UV-kiirguse koosmõju tulemusena võib puitakende toon mõne aasta jooksul muutuda ebaühtlaseks. Laikudena võivad tekkida värvialused kahjustused. UV-kiirguse toime vähendab ka värvi siduvust puiduga ning sageli hakkab akende alaosast värvkate kooruma.

Oht on, kui puitakende väliskülg viimistletakse tumedatooniliste värvidega. Garantii ei kehti päikesekiirguse mõjul tekkinud toonimuutustele ja välispinnale tunginud vaigukahjustustele. Puidu pinnakihis asuv vaik võib nn „keema minna” ja pressida end välisvärvi alla ning hiljem tungida läbi viimistlusvärvi akende välispinnale.

Screen Shot 2018-03-23 at 14.43.07Screen Shot 2018-03-23 at 14.43.01

KONSTRUKTSIOON JA MUUD MATERJALID

Puitakende liitekohad viimistleme Ysse tehases pragunemise vältimiseks elastse vuugimastiksiga, mis annab parema viimistluse püsivuse rasketes ilmastikuoludes.

Puitakende värvmisel kasutame väga kvaliteetseid elastseid välistingimustesse sobivaid värve. Antud materjalid tagavad, et horisontaal- ja vertikaalprofiilide liitekohtade paisumisel ja kahanemisel ning ka suurte temperatuurikõikumiste korral ei tekiks pragusid värvi pinnal. Muul juhul võib niiskus sattuda värvis tekkinud pragudesse ja põhjustada värvi eemaldumise. Lisaks on üheks tähtsamaks puitakna pikaealisuse võtmeteguriks aknakonstruktsiooni eneseventileerimise võimekus sisekondensatsioonivee eest.

KAITSVAD KATTEPROFIILID

Puitakende alumistele horisontaalsetele pindadele paigaldatud alumiiniumist katteprofiilid kaitsevad tõhusalt erinevate ilmastiku- ja keskonnamõjude eest. Nii on puidust aknaraamide ja lengide servad kaitstud ladestuva tolmu, mustuse, niiskuse, külmumise ja UV-kiirguse koosmõjude tõttu tekkida võivate kahjustuste eest.

MÜRAISOLATSIOON

Hea müraisolatsiooni tagab paigaldatud lisatihend ja eriklaaspakett. Tuleb arvestada, et hea mürasümmutavusega klaaspaketi üheks osaks on kas paksem ja/või lamineeritud klaas ning see muudab akna raskeks. Seetõttu ei saa sellised avatavad puitaknad olla väga suurte mõõtudega.

TURVALISUS

Akna täiendav turvalisus tagatakse eelkõige klaasi valikuga. Kasutatakse kas lamineeritud ja/või karastatud klaasi ning turvasuluseid. Turvasulused takistavad akna või rõduukse raami lengis asuvatest vastusraudadest välja kangutada, kuna liikuvad vastused on T-kujulise peaga. Lisaks saab paigaldada lukustatava käepideme.

PUITAKENDE HOOLDUS

Iga-aastaselt on soovitatav kontrollida ja määrida sulusesüsteemi ning vajadusel reguleerida. Samuti tuleks puhastada aknatihendid ning akende puitpinnad tolmust jms. mutusest.